DOLAR
33,0509
EURO
36,1084
ALTIN
2.566,48
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
33°C
İstanbul
33°C
Parçalı Bulutlu
Salı Hafif Yağmurlu
33°C
Çarşamba Açık
34°C
Perşembe Az Bulutlu
32°C
Cuma Az Bulutlu
32°C

Bozcaada Caz Festivali “Miselyum” temasıyla 6-7-8 Eylül tarihleri arasında sekizinci edisyonu ile katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor

Bizi kendimizle, birbirimizle ve dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet eden Bozcaada Caz Şenliği, sekizinci sefer iştirakçilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bozcaada Caz Festivali “Miselyum” temasıyla 6-7-8 Eylül tarihleri arasında sekizinci edisyonu ile katılımcılarını ağırlamaya hazırlanıyor
28.06.2024 21:00
1
A+
A-

6-7-8 Eylül tarihleri ortasında Paribu ana sponsorluğunda, Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, CarrefourSA, Tchibo, Kale Kümesi ve Jotun’un katkılarıyla gerçekleşecek olan Bozcaada Caz Şenliği, bu yıl doğanın büyüleyici ağ sistemi olan miselyumun çok katmanlı yapısından ilham alıyor. Heyecan verici programı ile iştirakçilerini her sene adanın özgün ruhunu caz ve disiplinlerarası etkinliklerle keşfetmeye davet eden festivalin erken periyot biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Müzik programının yanı sıra farklı disiplinlerle dirsek teması kuran ve her yıl yeni bir tema etrafında şekillenen Keşif etkinlikleriyle de iştirakçilerine varlıklı bir şenlik tecrübesi sunan Bozcaada Caz Şenliği, 6-7-8 Eylül 2024 tarihleri ortasında sekizinci kere yola çıkıyor. Bu yıl biyoçeşitliliğin, sürdürülebilirliğin ve dayanıklılığın da doğal bir modeli olan “Miselyum” temasını odağına alan şenlik, iştirakçilerini bu yaklaşım çerçevesinde, birlikte büyümenin, dönüşmenin ve yaratmanın gücünü keşfe davet ediyor. 3dots ve allaturca tarafından 6-7-8 Eylül tarihlerinde caz ritimlerinin hayatın her alanında kurduğu kontakları ve açtığı yeni yolları ada ruhuyla harmanlayacak. 

Bu yıl sekizinci defa konuklarını ağırlamaya hazırlanan Bozcaada Caz Festivali’nin kurucularından Çağıl Özdemir, şenliğe dair; “Festivalin sekizinci yılında, gücünü kurduğu bağlardan alan Bozcaada Caz Festivali’nin bu yılki Miselyum temasıyla bu bağları nasıl güçlendirebileceğimizi ve birbirimizden öğrenmeye devam ederken paydaşlarımızın ortasında organik ve dinamik bir etkileşim ağını nasıl kurabileceğimizi keşfetmek için çok heyecanlıyız.’’  ifadelerini kullanırken, şenliğin ana sponsorluğunu üstlenen Paribu Kurucu ve CEO’su Yasin Oral festivalle ilgili görüşlerini şu halde lisana getirdi: “Kültür ve sanatın sürdürülebilir ve herkes için erişilebilir olması Paribu için son derece değerli. Kurulduğumuz günden bu yana kültür sanat alanını sahipleniyor ve ona takviye veriyoruz. Bu doğrultuda kolektif şuuru, sürdürülebilirliği ve sanatın pek çok kısmını destekleyen Bozcaada Caz Festivali’nin 8. yılında da bu değerli şenliğin bir kesimi olmaktan memnunluk duyuyoruz.” 

Festivalin lansman partisine katılan Bozcaada Belediye Başkanı Yahya Göztepe, festivale ait; “Bozcaada Caz Şenliği, adanın kıymetine paha katan sayılı tertipten birisidir. Caz müzik de Bozcaadaya çok yakışıyor. Bu sene sekizinci kez hem Bozcaadalıları hem de farklı vilayetlerden iştirakçileri ağırlamaya hazırlanan şenliğin sürdürülebilirliği bizler için de çok değerli. Dilerim ki şenlik uzun yıllar boyunca adada varlığını sürdürerek, ada halkını ve ada kültürünü de içine katarak 10 yıllara, 20 yıllara ulaşan birçok programı hayata geçirmeye devam eder.”

Cazın tesiri: Bozcaada Caz Festivali’nden “etki” raporu 

Bozcaada Caz Şenliği, OECD tarafından 2023 yılında yayınlanan “Kültür, Spor ve İş Etkinliklerinin Tesiri Nasıl Ölçülür” (How To Measure The Impact of Culture, Sports and Business Events) başlıklı tesir ölçümü rehberi odak alınarak gerçekleştirilen ve bu rehber baz alınarak yapılan birinci çalışmalardan biri olma niteliği taşıyan “Etki Raporu”nun dataları de şenlik lansmanında iştirakçilerle paylaştı. Bozcaada Caz Festivali’nin tesir raporunun tamamı ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Gerçekleştirilen tesir çalışmasında, ekonomikçevresel ve sosyal etki ayrı başlıklar altında ve farklı göstergeler ile ele alınırken bu üç başlığın birbiri ile örtüştüğü alanlara dair ek tahliller de gerçekleştirildi. OECD kılavuzunda yer alan ‘diğer’ kategorisi ise bu çalışma kapsamında yüklü olarak kültürel etki başlığı altında değerlendirildi. 

Bu yıl sekizinci edisyonunu gerçekleştiren Bozcaada Caz Şenliği, gerçekleştirildiği birinci günden bu yana adada yarattığı ekonomik ve toplumsal hareketlenme ile de değerli bir tesire sahip. Şenlik, sunduğu müzik programının yanı sıra yürüttüğü “Keşif” programıyla adaya yayılan atölye çalışmaları, seyahatler, networking aktiflikleri, paneller ve tartışma oturumları gerçekleştirerek toplumsal cinsiyet, ekolojik dönüşüm ve toplumsal kapsayıcılık alanlarında savunuculuk yapmaya devam ediyor. 

Çeşitliliğin, sürdürülebilirliğin, dayanıklılığın doğal bir modeli: “Miselyum”

Bozcaada Caz Şenliği sekizinci edisyonunda konuklarını iç içe geçmiş ağların dünyasına adım atmaya davet ederek “miselyum” teması etrafında birleşiyor. Ekosistemler için besinleri ve bilgileri taşıyan, etraflarıyla daima bir bağlantı ve etkileşim içinde olan yeraltı ağları olan miselyumlardan ilham alan şenlik, “Biz ne çeşit ağların üyesiyiz?”, “Parçası olduğumuz topluluklar ile birbirimizi karşılıklı olarak nasıl etkiliyoruz?”, “Bu simbiyotik alakada birbirimizi nasıl daha düzgün besler, çeşitliliği ve dayanıklılığı nasıl destekleriz?” sorularının peşinden giderek iştirakçilerini tabiatın karmaşık temaslarını ve topluluklarımızdaki emsal yapıları keşfetmeye davet ediyor. 

Kurulduğu birinci yıldan beri birbirinden farklı disiplinlerden sanatçı ve alanında uzman isimleri bir ortaya getiren Bozcaada Caz Şenliği, bu sene de, çeşitliliğin ve etkileşimin bir ortada nasıl daha güçlü bir bütün oluşturduğunu tartışmayı amaçlayarak birlikte büyümenin, dönüşmenin ve yaratmanın gücünü peşine düşüyor ve tıpkı miselyum üzere bilgi akışı, yenilikçi fikirlerin yayılması ve kültürel alışveriş üzere temalar etrafında merkeziyetsiz, esnek ve sağlam yapılar oluşturmayı hedefliyor.

Bağ bozumu telaşına karışan caz ritimleri artık bir ada klasiği

Festivalin birinci günü, Türkiye, Fransa ve Almanya sahnelerinden isimler sahnede olacak. Kendine has vokal hali ve ses rengiyle Türkiye’deki caz vokaline yeni bir soluk getiren ve son zamanlardaki üretimleriyle cazın hudutlarını genişleten müzikçi, müzik müellifi, dizayncı ve multidisipliner sanatçı Deniz Taşar, elektronik ögelerle cazı buluşturan Fransız-İsviçreli saksofoncu Léon Phal ve caz, funk, pop ve rock müziklerini dikkat çeken tekniğiyle bir ortaya getiren Alman davulcu, bestekar, solo müzisyen ve müzik eğitimcisi Anika Nilles / Nevell müzik severlerle buluşacak.

Festivalin ikinci gününde, Türkiye sahnesiyle bu sefer de Hollanda ve Lüksemburg buluşacak. Bozcaada Caz Festivali’nde birinci defa sahne alacak, klasik cazın güçlü mirasını çağdaş dokunuşlarla birleştiren ve trompette Oğuz Can Alım, piyanoda Çağan Irmak Koç, bas gitarda Mine Yiğitbaşı ve davulda Öner Karaçuha’dan oluşan Öner Karaçuha Quartet, melodik ve elektronik müziklerle tüm şenlik iştirakçilerini harekete geçirecek olan KLEIN, bir şenlik klasiği haline gelen ve bu sene Başkan Focan önderliğinde Alper Yılmaz, Monika Bulanda, Adem Gülşen, Anıl Şallıel ve Barış Doğukan Yazıcı’yı özel bir projeyle bir ortaya getiren Bozcaada Ensemble, son olarak da Türkiye’de yıllardır hayran biriktiren ve geçtiğimiz 20 yıl boyunca elektronik müziğin yenilikçi sularını keşfe çıkan Hollandalı Kraak & Smaak (Live) festivalin ikinci gününde adaya müziği yayan isimler olacak.

Bozcaada Caz Festivali’nin son gününde ise kuzey cazını indie cinsiyle bir ortaya getiren, coğrafik sonları ve çeşitler çizgilerini tanımayan, doğaçlama odaklı işleri büyük takdir toplayan Danimarkalı topluluk Girls in Airports, müziklerini adaya en çok yakıştırdığımız projelerden birisi olan Cenk Erdoğan Trio, hip-hop ve caz müziğini harmanlayan piyanist, bestekar, multi-enstrümentalist, rap sanatkarı ve üretimci olarak pek çok tanınmış sanatkarla çalışan Londra çıkışlı Alfa Mist sahne alacak. Bu sene canlı müzikler sonrasında DJ sahnesini teslim alarak dans pistini hareketlendiren isim ise Childplay olacak.

6 Eylül Cuma

Anika Nilles / Nevell (DE)

Deniz Taşar

Léon Phal (FR)

7 Eylül Cumartesi

Bozcaada Ensemble (Önder Focan, Alper Yılmaz, Monika Bulanda, Adem Gülşen, Anıl Şallıel, Barış Doğukan Yazıcı)

Kraak & Smaak (NL)

KLEIN (LU)

Ömer Karaçuha Quartet

8 Eylül Pazar

Alfa Mist (UK)

Cenk Erdoğan Trio

Girls in Airports (DK)

DJ Set: Childplay

Festivalin geçtiğimiz yıllarda süratle tükenen biletleri artık satışta!

Paribu ana sponsorluğunda, Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, CarrefourSA, Tchibo, Kale Kümesi ve Jotun’un katkılarıyla, 3dots tarafından gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali’nin sekizinci edisyonunun erken periyot kombine biletlerine artık Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım law office wordpress hosting ingilizce kursu ankara haberler Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı doktora tez Ankara endoskopi labomat Beta Law dacia yedek parça güç trafosu oto yedek parça dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimar jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates değer kaybı Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri