DOLAR
31,2342
EURO
33,8647
ALTIN
2.051,78
BIST
9.193,69
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
14°C
İstanbul
14°C
Az Bulutlu
Cuma Hafif Yağmurlu
12°C
Cumartesi Az Bulutlu
12°C
Pazar Açık
16°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
14°C

Vodafone Business, “Dijital Dönüşüm Programı”yla OSB’leri dönüştürmeye devam ediyor

KOBİ ve işletmelerin ağır rekabet ortamında amaçlarına ulaşması için dijital dönüşümlerine öncülük eden Vodafone Business’ın Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ile yaptığı “OSB Dijital Dönüşüm Programı”nda ikinci devir başlıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek eğitimlere, Türkiye’nin 81 vilayetindeki OSB’lerde faaliyet gösteren şirket, yönetici ve çalışanlarının katılması bekleniyor. 

Vodafone Business, “Dijital Dönüşüm Programı”yla OSB’leri dönüştürmeye devam ediyor
25.01.2024 21:24
5
A+
A-

KOBİ ve işletmelerin ağır rekabet ortamında amaçlarına ulaşması için dijital dönüşümlerine öncülük eden Vodafone Business’ın Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ile yaptığı “OSB Dijital Dönüşüm Programı”nda ikinci periyot başlıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşecek eğitimlere, Türkiye’nin 81 vilayetindeki OSB’lerde faaliyet gösteren şirket, yönetici ve çalışanlarının katılması bekleniyor. 

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, organize sanayi bölgeleri (OSB) ve orada yer alan şirketlerdeki yönetici ve çalışanların dijital bilgi düzeyini anlamak, şimdiki dijital gündem hakkında onları bilgilendirmek ve Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri genelinde işletmelerin muteber danışmanı olmak gayesine kaldığı yerden devam ediyor. Bu amaç doğrultusunda, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) akademisyenleri ile birlikte “OSB Dijital Dönüşüm Programı” geçen yıl hayata geçirilmişti. Bu program kapsamında, birinci senede 1000 dijital elçi yetiştiren Vodafone Business, programın ikinci periyodunun Ocak ayında yine başladığını duyurdu. Üç ay sürmesi planlanan eğitimlerin sonrasında ise eğitimi muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçilere YTÜ akademisyenleri ve OSBÜK tarafından sertifikaları takdim edilecek.

 

Dijital elçi sayısı 2000’e ulaşacak

Artan rekabet ve dijitalleşme çağında OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin, yenilikçi teknolojileri iş yapış formlarına adapte etmesi büyük ehemmiyet arz ediyor. Bu noktada Vodafone Business da OSB’lerde faaliyet gösteren şirketlerin, OSB Dijital Dönüşüm Programı’yla bu yeni dijitalleşmeye süratli ve sağlam bir formda ahenk sağlamasına öncülük ediyor.

Eğitim programının ikinci devrinde verilecek eğitimlerde, Dijital Dönüşümün Sanayi ve KOBİ’lere tesiri, Dijital Strateji ve Dijital İş Modelleri, Sanayi 4.0, Objelerin İnterneti (IoT), Bulut Bilişim ve 5G, Siber Güvenlik, Yapay Zekâ, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Üç Boyutlu Yazıcı, Blok Zincir, Dijital Liderlik, Dijital Kültür ve Dijital Pazarlama üzere mevzular yer alacak.  

Programın yeni periyodunda OSB’ler ve kapsamındaki KOBİ ve işletmelerin dijitalde var olmayı öğrenmesi gayesiyle; dijital kanalların uygun ve nitelikli olarak kullanılması, objelerin interneti, yapay zekâ, bulut uygulamaları, iş sürekliliği ve Sanayi 4.0’a giden yolda dijital altyapının oluşturulması bahislerinde farkındalık yaratılması hedefleniyor. Vodafone Business, Türkiye’nin 81 vilayetindeki 400 organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren şirket yönetici ve çalışanlarının katılacağı üç ay boyunca sürdürülecek olan eğitimler ile 2024 yılında yaklaşık 500’den fazla KOBİ ve işletmenin yanında 1000 kişinin dijitalleşmesine öncülük etmeye hazırlanıyor. 2023 yılında birinci periyotta 1000 dijital elçi yetiştirilen eğitim programının akabinde, bu devirde de yetiştirilmesi planlanan 1000 şahısla birlikte, toplamda 2000 dijital elçiye ulaşılması planlanıyor.

 

“Hedefimiz, OSB’lerdeki tüm işletmelerin dijitalleşme süreçlerinde tahlil ortağı olabilmek”

Tüm işletmelerin dijitalleşmesinde tahlil ortağı olarak yanlarında olmaya devam etmeyi hedeflediklerini aktaran Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu, dijitalleşme çağında OSB’lerdeki şirketlerin, yenilikçi teknolojileri iş yapış hallerine adaptasyonunun önemine vurgu yaptı:

“Vodafone Business olarak KOBİ ve işletmelerin muteber teknoloji danışmanı olmak için çıktığımız yolda, OSBÜK ve YTÜ akademisyenleri iştirakinde başlattığımız ve birinci devrini muvaffakiyetle tamamladığımız Dijital Dönüşüm Programı’nın devamı için heyecanlıyız. Programımızın birinci periyodunda OSB’lerde şirketlerin dijitalleşmesine katkı sağlayarak, işletmelerimizi geleceğe taşımada tahlil ortağı olmuştuk. Bu paralelde Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki OSB’lerde 400’den fazla işletme, bulut teknolojilerinden IoT’ye, Sanayi 4.0’dan 5G’ye kadar uzanan bir skalada birçok inovatif teknolojiyi işine adapte etme konusunda adım attı. Programımızın ikinci devrindeyse OSB’lerin dijital çağa ayak uydurmasını hızlandırmak ve şirketlerimizi çağın gerekliliğine hazırlamak gayesiyle 1000 şahsa eğitim verirken, 400’ün üzerinde de işletmeye dokunmak istiyoruz. Yeni periyotta amacımız, büyük ya da küçük çaplı olması fark etmeksizin OSB’lerdeki tüm işletmelerimizin yanında olabilmek. Vodafone Business olarak OSB’lerde faaliyet gösteren her ölçekteki işletmenin bu yeni dijitalleşme çağına süratli bir biçimde geçmelerini desteklemeye; şirketlerin daha akıllı, daha süratli ve daha esnek olmalarına katkı sunmaya devam edeceğiz.”

 

“OSB’ler Türk endüstrisinin dijitalleşmesine liderlik edecek”

Türkiye’deki sanayi üretiminin yüzde 45’inin OSB’ler tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Lideri Memiş Kütükcü de planlı endüstrileşmede OSB’lerin çok değerli bir rol üstlendiğini vurguladı. 

Türkiye’de OSB olmayan vilayet kalmadığının altını çizen Kütükcü, “81 vilayetimizde toplam 400 organize sanayi bölgemiz var. 67 bin sanayi işletmesinin faaliyet gösterdiği organize sanayi bölgelerimiz, ülkemizin toplam sanayi üretiminin yüzde 45’ini gerçekleştiriyor. Organize sanayi bölgelerimiz 2 milyon 620 bin şahsa de direkt istihdam sağlıyor. Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak üretiminin yanı sıra, mesleksel eğitimden teknolojiye, ihracattan dijitalleşmeye kadar çok geniş bir yelpazede ülkemizin kalkınmasında kritik bir rol üstleniyoruz. Bu noktada dijitalleşme de en değerli çalışma başlıklarımız ortasında yer alıyor. OSBÜK olarak devreye aldığımız OSBÜKnet ve yüzde 100 yerli ve ulusal OSBÜKbulut üzere projelerimizin yanı sıra, Vodafone Business ve Yıldız Teknik Üniversitesi üzere değerli kuruluşlarla yaptığımız programlar, bunun bir göstergesi. Birlikte hayata geçirdiğimiz “Dijital Dönüşüm Programı” ile de OSB’lerde yer alan şirketlerdeki dijital elçi sayısı 2000’e ulaşacak. Maksadımız, organize sanayi bölgelerimizin, Türk endüstrisinin dijitalleşmesine liderlik etmelerini sağlamak” biçiminde konuştu.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Keskin ise gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili şunları söyledi: 

“Yıldız Teknik Üniversitesi olarak, KOBİ’lerin dijitalleşme seyahatini desteklemek için yaratılan “Dijital Dönüşüm Programı”nın ikinci kere bir kesimi olmaktan ve akademik manada hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu programla, iştirakçilerimizin dijital stratejiden üretken yapay zekâya ve dijital pazarlamadan dijital liderliğe kadar uzanan kapsamlı içeriklerle dijital yetkinliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Dijitalleşme sürecini anlamak ve yönetmek konusunda güçlü bir temel oluşturarak, 1000 kişi ve 400’ün üzerinde işletmenin dijital geleceğini daha verimli ve aktif bir halde inşa etmesine katkı sağladığımız için memnunuz.”

 

Vodafone hakkında

Vodafone, Avrupa ve Afrika’nın en büyük telekom şirketidir. Daha güzel bir gelecek gayesiyle, bireylerin hayat kalitesini artıran, kritik kesimlerde dijitalleşmeyi sağlayan, kapsayıcı ve sürdürülebilir dijital toplumları mümkün kılan teknolojileri sunuyoruz.

17 ülkede 300 milyonu aşkın müşteriye taşınabilir ve sabit irtibat hizmetleri sunuyor, 46 ülkede daha taşınabilir ağlarda iş iştirakleri yürütüyoruz. Tıpkı vakitte, Objelerin İnterneti (IoT) alanında dünya önderi bir şirket olarak, 167 milyonu aşkın aygıt ve platformu birbirine bağlıyoruz. Afrika’nın en büyük finansal teknoloji platformu Vodacom Finansal Hizmetler ve M-Pesa ile 7 ülkede 71 milyonu aşkın bireye hizmet veriyoruz.

2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak ve çevresel etkimizi azaltmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tıpkı halde, müşterilerimize de 2030 yılına kadar 350 milyon ton karbon emisyonunu azaltmada yardımcı oluyoruz. Ayrıyeten, 2025 yılına kadar şebeke atıklarımızın yüzde 100’ünü tekrar kullanma, yine satma ya da geri dönüştürme gayemiz doğrultusunda, aygıt atıklarının azaltılmasına yönelik aksiyonlarımıza devam ediyoruz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue Baharat Çeşitleri